Ako zrýchliť Android

Jednou zo skvelých vlastností Androidu je jeho flexibilita. Operačný systém od Googlu je otvorený všetkým možným úpravám tretích strán, ktoré dovoľujú zmeniť používateľskú skúsenosť na nepoznanie. Jednou z takýchto možností je napríklad tzv. Launcher, ktorý zmení prostredie Androidu a častokrát ho aj pocitovo zrýchli. Aj samotný Android má však zabudované skryté možnosti, ktoré dávajú používateľom väčšiu kontrolu nad systémom. Medzi nimi sa nachádza aj spôsob, ako dramaticky zrýchliť animácie prechodov, ktoré sa zobrazujú pri prepínaní aplikácií alebo keď sa otvárajú a zatvárajú. Zrýchlenie animácií spô- sobí, že systém sa vám bude javiť, ako rýchlejší a svižnejší. Uvedené úpravy sú dostupné v nastaveniach všetkých novších Android zariadení v sekcii “Možnosti pre vývojárov”. Táto je bežne skrytá pred očami používateľov a je ju potrebné najskôr zviditeľniť. Na väčšine zariadení stačí ak otvoríte nastavenia a niekoľko krát stlačíte špecifickúponuku. Nižšie sme pre vás pripravili aj krátke video, ako sprístupniť možnosti pre vývojárov na smartfóne Xperia Z2. Rovnaký spôsob je možné využiť aj na zariadeniach od Samsungu alebo HTC, no nezaručujeme, že bude fungovať na všetkých smartfónoch a tabletoch. Ak už sa dostanete do možností pre vývojárov, musíte nájsť tri špecifické nastavenia, ktoré sa týkajú animácií. Tie možnú byť hneď na prvej obrazovke, alebo v sekcii “Rozšírené” (napr. na zariadeniach HTC). Pre zrýchlenie Androidu je potrebné upraviť tieto tri nastavenia:

  • Mierka animácie okna (Window animation scale)
  • zithromax online pharmacy advair diskus price at walmart generic advair diskus 100 50 Flonase without prescription zithromax reviews

  • Mierka animácie prechodu (Transition animation scale)
  • Mierka dĺžky animácie (Animator animation scale)
  • yk4h. as well as you could find buy zoloft in: klemtu – canada british columbia >>> theodore – canada saskatchewan>>> matachewan – canada ontario>>>  buy amoxil ( amoxicillin ) antibiotic. best online prices per pill. purchase cheap amoxil online in usa no prescription. buy amoxicillin 500mg safely. customer 

buy delivery Viagra Gold baclofen online, what is the generic name for baclofen , generico do lioresal .
Retin-A no prescription Order Natrexone

Všetky tri nastavenia majú predvolenú hodnotu “1x”. Ak chcete svoje Android zariadenie zrýchliť, je potrebné zmeniť rýchlosť animácie. To dosiahnete upravením nastavení na “0,5x”. To je všetko, môžete si užívať rýchlejšie otváranie, zatváranie a prepínanie aplikácií. Tieto zmeny sme vyskúšali na všetkých TOP zariadeniach na aktuálnom trhu, ako je Samsung Galaxy S5, Sony Xperia Z2 alebo HTC One (M8) a vo všetkých prípadoch bolo cítiť zrýchlenie. Určite nám dajte vedieť v komentároch, či sa zmena rýchlosti prejavila aj u vás.

Ďalšie články nájdeš v novom čísle Android Magazínu

Najnovšie číslo Android Magazínu prináša množstvo zaujímavých tém, tipov na aplikácie, návodov, recenzii a rozhovorov. Kúp si najnovšie číslo alebo predplatné na celý rok len za 12 eur.

Prejsť do obchodu

.